KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13967110

nr 1396 7110

Axel Törneman

(1880-1925), Sverige

Blyerts, Axel Törneman (1880-1925), Sverige. Industriarbetare. Ej signerad, intyg a tergo. Motivet: 14x18,5 cm, yttermått inklusive ram: ca 29x32 cm

Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 10 maj 2021
kl 20:22:29

7/5 11:02:19 1      Vinnande bud
10/5 19:20:53 1      justering av budtak

Axel Törneman

Läs mer om Axel Törneman