KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14023085

nr 1402 3085

Uno Svensson

(1929-2012), Sverige

Monogramsignerad US95. Akvarell, 44x43 cm, yttermått inklusive ram: 58x56 cm

Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 7 juni 2021
kl 19:47:22

4/6 10:39:47 1      Vinnande bud

Uno Svensson

Läs mer om Uno Svensson