KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17388396
nr 1738 8396
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Signerad, daterad - 41, bröllop i Seglora kyrka. Akvarell, bildmått: 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 47x39 cm
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 10 november 2025
kl 20:25:47
10/11 20:17:43
Rudolf Carlborg
Läs mer om Rudolf Carlborg