KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14401008

nr 1440 1008

Lennart Segerstråle

(1892-1975), Finland

Brygga & eka. Signerad, daterad 1943,61x47, yttermått inklusive ram: 69x54, akvarell

Kondition: spricka i pappret

Lennart Segerstråle, född 1892, död 1975, finlandssvensk målare och grafiker.

måndag 20 december 2021
kl 18:32:05

Lennart Segerstråle

Läs mer om Lennart Segerstråle