KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11843037

nr 1184 3037

Johan Kahl

(1831-1905), Sverige

Akvarell, Flanörer, Visby ringmur. Signerad, daterad 1890, Motivet: 29,5x22 cm

Johan Kahl, svensk lärare och bildkonstnär född 1831, död 1905 .

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 21 maj 2018
kl 18:29:23

19/5 11:52:17 1      Vinnande bud

Johan Kahl

Läs mer om Johan Kahl