KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14681033
nr 1468 1033
Georg Pauli
(1855-1935), Sverige
Bergslandskap. Monogramsignerad. Akvarell. Bladets mått: 25x35 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 19:23:53
250 kr
300 kr
350 kr
Georg Pauli
Läs mer om Georg Pauli