KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14681033

nr 1468 1033

Georg Pauli

(1855-1935), Sverige

Bergslandskap. Monogramsignerad. Akvarell. Bladets mått: 25x35 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm

Georg Pauli, svensk målare född 1855 i Jönköping, död 1935 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

tisdag 24 maj 2022
kl 19:23:53

Georg Pauli

Läs mer om Georg Pauli