KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14222009

nr 1422 2009

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Parti från Klara sjö. Signerad. Akvarell, bildmått: 16x25 cm, yttermått inklusive ram: 33x40 cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 27 september 2021
kl 20:05:25

  • Tema
  • 27 sep

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström