KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14072047

nr 1407 2047

Eva Bagge

(1871-1964), Sverige

Akvarell, Eva Bagge (1871-1964), Sverige. Skogsglänta. Signerad, daterad -43. Akvarell och täckvitt på papper, ca 25x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x33 cm

Eva Bagge, svensk målare född 1871, död 1964.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 5 juli 2021
kl 19:11:39

2/7 09:14:20 1      300 kr
5/7 17:47:37 2      Vinnande bud

Eva Bagge

Läs mer om Eva Bagge