KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14872110

nr 1487 2110

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Teckning, "Donna”, hund. Signerad. Blyerts på papper, bildmått: ca 21x32, oramat löst blad

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 20:51:15

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg
Friedensreich Hundertwasser