KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 14872110
nr 1487 2110
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Teckning, "Donna”, hund. Signerad. Blyerts på papper, bildmått: ca 21x32, oramat löst blad
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:51:15
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Friedensreich Hundertwasser