KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872097
nr 1487 2097
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Blåklint". Ej signerad. Akvarell. Bladets mått: 52x38 cm, oramat löst blad
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 20:31:00
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg