KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14099423

nr 1409 9423

Eduard Ole

(1898-1995), Sverige

Fiskebåtar. Signerad -69. Akvarell på pannå, 40x31 cm, yttermått inklusive ram: 51x42 cm

Eduard Ole, estnisk-svensk bildkonstnär född 1898, död 1995 i Stockholm.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

7.400 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 20:37:26

Eduard Ole

Läs mer om Eduard Ole