KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14721015

nr 1472 1015

Arvid Fougstedt

(1888-1949), Sverige

"Boul. Mich. ". Signerad, daterad 1913, Utställd på Riksförbundet för bildande konst "100 Staden". Akvarell, bildmått: 31x54, yttermått inklusive ram: 46x67 cm

Konditionsrapport: slitage

Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

7.800 kr

måndag 30 maj 2022
kl 18:22:49

  • Klassiska
  • 30 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Arvid Fougstedt

Läs mer om Arvid Fougstedt