KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14687271

nr 1468 7271

Anders Loman

(1879-1953), Sverige

"Gammal Dalagård". Signerad. Akvarell, 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm

Anders Loman, svensk målare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

tisdag 24 maj 2022
kl 19:20:22

23/5 21:11:27 1      Vinnande bud
24/5 19:10:38 1      justering av budtak

Anders Loman

Läs mer om Anders Loman