KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14092173
nr 1409 2173
Amanda Bergstedt
(1841-1918), Sverige
Gärdsgård med grind. Signerad, daterad 1914, akvarell, ca 27x44cm, yttermått inklusive ram: 35x52cm
Amanda Bergstedt, svensk bildkonstnär född 1841, död 1918.
måndag 2 augusti 2021
kl 20:44:38
Amanda Bergstedt
Läs mer om Amanda Bergstedt