KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13977286
*
nr 1397 7286
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Flamencodansöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 maj 2021
kl 20:40:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 16:11:23
1
150 kr
16/5 18:45:15
2
150 kr
16/5 18:45:15
1
150 kr (Budbetjänt)
17/5 20:28:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Läs mer om Allan Österlind
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan österlind flamencodansöser svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:12
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:42
-
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:27
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:33
-
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:22
-
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:33
*
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Allan Österlind
nr 1397 7286
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Flamencodansöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/5 16:11:23 | 1 | 150 kr |
| 16/5 18:45:15 | 2 | 150 kr |
| 16/5 18:45:15 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 17/5 20:28:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Allan Österlind
Allan Österlind, svensk mÃ¥lare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.Läs mer om Allan Österlind
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller allan österlind flamencodansöser svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9066 Akvarell
Siv-Britt Alvar. Akvarell, bildmått: 22x15cm, ytte..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:12 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:42 -
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:27
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:33 -
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:22 -
8084 Gouache
Michael Näslund, Signerad, 50x60 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:33



