KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15103141

nr 1510 3141

Agnes Cleve

(1876-1951), Sverige

Signerad. Akvarell, bildmått: 40x26cm, yttermått inklusive ram: 57x41cm

Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.400 kr

måndag 12 december 2022
kl 19:34:17

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Agnes Cleve

Läs mer om Agnes Cleve