KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914160
nr 1391 4160
Severin Nilson
(1846-1918), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 40x65, yttermått inklusive ram: 59x84 cm
Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 19 april 2021
kl 18:10:25
3.200 kr
3.400 kr
3.400 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr
Severin Nilson
Läs mer om Severin Nilson