bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15075125



*

nr 1507 5125


Spegel

oval, 62x53 cm


Utrop:

500 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 100 kr (per 05:56:44)
Uppdatera
Visning

fredag 2/12, lördag 3/12, söndag 4/12 och måndag 5/12


Auktionen
avslutas:

måndag 5 december kl 19:18:43


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/12 03:34:01 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 1.250 kr
  Göteborg 1.250 kr
  Helsingfors 1.250 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
  • 5453 Bordsplatå
    med spegelglas, Nyrokoko. Nysilver, diameter: 26. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    5 december kl 20:34
  • 5106 Spegel
    1920-tal, 87x35 cm
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    5 december kl 20:46
  • 5276 Spegel
    96x75 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    5 december kl 19:38
  • 5332 Spegel
    empirestil, 67x37 cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    5 december kl 20:08
  • 5431 Spegel
    Gustaviansk stil, 1800-tal, 37x16 cm
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    5 december kl 20:31
  • 5099 Spegel
    Gustaviansk stil, 68x45cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    5 december kl 18:24




Ladda ner broschyr