KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776309

nr 1477 6309

Märtha Bolin-Clason

(1902-1988), Sverige

Oljemålning, "Hundlokor vid staket". Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 33x24 cm, yttermått inklusive ram: 42x33 cm

Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr - 1.500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 19:53:31)
Uppdatera
Visning

fredag 1/7, lördag 2/7, söndag 3/7 och måndag 4/7

Auktionen
avslutas:

måndag 4 juli kl 20:49:25

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Märtha Bolin-Clason

Läs mer om Märtha Bolin-Clason