bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052186



*

nr 1405 2186


Marie Louise Fundahn Kuylenstierna

(1847-1940), Sverige


Oljemålning, Marie Louise Fundahn Kuylenstierna (1847-1940), Sverige. Fjällandskap. Signerad a tergo. Olja på pannå, 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 49x35 cm


Marie Louise Fundahn Kuylenstierna, svensk bildkonstnär född 1847, död 1940.

Utrop:

1.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 300 kr (per 09:31:35)
Uppdatera
Visning

fredag 18/6, lördag 19/6, söndag 20/6 och måndag 21/6


Auktionen
avslutas:

måndag 21 juni kl 20:04:40


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud
  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/6 21:50:30 1      ledande budet*

*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med över 140 kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften ...



Läs mer om Kvinnliga konstnärer

  • Konstnär/Designer

Marie Louise Fundahn Kuylenstierna

Marie Louise Fundahn Kuylenstierna, svensk bildkonstnär född 1847, död 1940.

Läs mer om Marie Louise Fundahn Kuylenstierna
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv kvinnlig konstnär landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 2060 Akryl
    Emma Malm (f. 1987), Sverige. Kvinnostudie. Signer..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 juni kl 20:43
  • 2077 Blandteknik/co..
    Ulla-Britt Hede (f. 1946), Sverige. Signerad, date..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 juni kl 20:58
  • 2214 Olja / collage
    Jette L Ranning (f. 1954), Danmark. "Notes on Louv..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 juni kl 18:06
  • 6097 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Fiolspelande kvinna, ej signerad. ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 juni kl 20:11
  • 6156 Oljemålning
    1800-tal, Oidentifierad konstnär. Religiöst motiv...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 juni kl 19:33
  • 2211 Oljemålning
    2 st, Eva Acking (f. 1943), Sverige. Signerad, dat..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    21 juni kl 20:43




Ladda ner broschyr