KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052001

nr 1405 2001

Maja Holtermann-Bergh

(1899-1993), Sverige

Oljemålning, Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Alvaret, Öland. Signerad, daterad -52. Olja på duk, 38x47 cm, yttermått inklusive ram: 40x48 cm

Maja Holtermann-Bergh, svensk målare född 1899, död 1993.

Utrop:

1.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 2.200 kr (per 10:25:00)
Uppdatera
Visning

fredag 18/6, lördag 19/6, söndag 20/6 och måndag 21/6

Auktionen
avslutas:

måndag 21 juni kl 18:43:11

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Maja Holtermann-Bergh

Läs mer om Maja Holtermann-Bergh