KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14011003

nr 1401 1003

Erik Hallström

(1905-1993), Sverige

Oljemålning, Erik Hallström (1905-1993), Sverige. Signerad a tergo, "på vedbacken". Olja på pannå, 52x64, yttermått inklusive ram: 68x80 cm

Erik Gunnarson Hallström född 1905 i Björkö utanför Stockholm, död 1993, svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.600 kr

måndag 31 maj 2021
kl 20:14:42

3/5 19:47:14 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 31 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Erik Hallström

Läs mer om Erik Hallström