Föremål som liknar Persiska
5394 Vaser
Ett par, persiska. Höjd: 17cm
Såld: 600 kr
Såldes den 12 oktober 2020
1474 Sittpuff
2 st, Patchwork, Persiska
Såld: 1.500 kr
Såldes den 23 september 2013
3066 Tygtryck
4 st, persiska, 36x19
Såld: 150 kr
Såldes den 2 juli 2012
1532 Akvareller
2 st, M. Chahbazian, persiska män, 24x18 + 30x23
Såld: 550 kr
Såldes den 9 maj 2011
6040 Sockerskål
+ Gräddkanna, Silver, Persiska, vikt: 243 g
Såld: 1.500 kr
Såldes den 18 april 2011
2391 Mässing
mm bla Persiska, 4 delar
Såld: 1.300 kr
Såldes den 13 december 2010
5392 Akvareller
3 st, Persiska
Såld: 700 kr
Såldes den 8 mars 2010
6300 Orient mattor
2 st, Nord. persiska, 93x132, 96x152
Såld: 400 kr
Såldes den 12 maj 2008
2343 Blandteknik
2 st, Persiska, 1800-tal, 16x13 , 20x10
Såld: 500 kr
Såldes den 19 mars 2007