3293 Golvur
1800-tal, (nytt urverk)
Såld: 700 kr
Såldes den 14 april 2009 -
6113 Väggpendyl
förgylld nytt urverk, höjd: 72
Såld: 1.000 kr
Såldes den 29 oktober 2007 -
2302 Golvur
1848, Nytt urverk, höjd: 182
Såld: 1.900 kr
Såldes den 13 mars 2006
3207 Golvur
allmoge, 1700-tal, höjd: 208 Nytt urverk o lod
Såld: 3.500 kr
Såldes den 16 januari 2006 -
8031 GOLVUR
(nytt urverk), H223
Såld: 2.500 kr
Såldes den 6 augusti 2001