2161 Etsning
Såld: 600 kr
Såldes den 22 mars 2021 -
3742 Etsning
Helmer Mas Olle (1884-1969), 22x18
Såld: 100 kr
Såldes den 13 juni 2011 -
5630 Julkalendrar
15 st, 1940-/50-tal, Bla Aina Stenberg mas Olle
Såld: 250 kr
Såldes den 29 november 2010
1022 Etsning
Helmer Mas Olle (1884-1969), Kvinna, 14x10
Såld: 850 kr
Såldes den 13 september 2010 -
8638 Etsning
Helmer Mas Olle (1884-1969), 28x23 (fuktskador)
Såld: 100 kr
Såldes den 19 juli 2010 -
1619 Docka
'Mas Olle', 1900-talets första hälft, originalkläder
Såld: 850 kr
Såldes den 17 maj 2010
2078 Etsning
Helmer Mas Olle (1884-1969), Kvinna i båt, 14x11
Såld: 1.000 kr
Såldes den 30 november 2009 -
5584 Etsning
Helmer Mas Olle (1884-1969), badande kvinnor, 23x28
Såld: 350 kr
Såldes den 23 november 2009 -
7250 Etsning
Mas Olle, Same, 31x14
Såld: 600 kr
Såldes den 28 juli 2008