7330 Oljemålning
Carl Ivar Gilbert, Fiskare Nordamerika, 23x29
Såld: 400 kr
Såldes den 5 februari 2018 -
3376 Oljemålning
Såld: 3.000 kr
Såldes den 10 augusti 2009 -
2550 Oljemålning
Ivar Gilbert, höstlandskap, 51x60
Såld: 700 kr
Såldes den 9 oktober 2006
6317 Oljemålning
Ivar Gilbert, Landskap med timmersläde, 60x74
Såld: 1.500 kr
Såldes den 22 maj 2006 -
5166 Oljemålning
C. Ivar Gilbert, oramad, 38x57
Såld: 500 kr
Såldes den 27 september 2004 -
1319 Oljemålning
C Ivar Gilbert, Lower Manhattan snowstorm, 64x77
Såld: 5.600 kr
Såldes den 23 februari 2004
7141 Akvarell
Ivar Gilbert, USA-interiör, tidigt 1900-tal, 36x56
Såld: 1.100 kr
Såldes den 9 februari 2004