Föremål som liknar Egyptisk
9461 Skulpturer
2 st, Egyptisk stil. Höjd: 14-16 cm
Såld: 200 kr
Såldes den 30 oktober 2023
6538 Bordslampor
Såld: 700 kr
Såldes den 8 maj 2023
9045 Skulptur
Såld: 7.200 kr
Såldes den 20 december 2021
5295 Oljemålning
Såld: 800 kr
Såldes den 14 oktober 2019
9268 Färglitografier
14 st (ramade) + lösa blad, Egyptiska motiv
Såld: 700 kr
Såldes den 5 december 2016
5080 Fat
Plåt, Egyptisk motiv, diameter: 75 cm
Såld: 450 kr
Såldes den 25 april 2016
7541 Blandteknik
3 st. Egyptiska motiv, signerade, bladets mått: 29x40
Såld: 100 kr
Såldes den 16 juni 2014
6699 Burk
Silver, Egyptiska stämplar, 130g ca
Såld: 400 kr
Såldes den 14 oktober 2013
3157 Tygfragment
från Egyptisk prästkappa, ramens innermått: 23x18
Såld: 500 kr
Såldes den 27 maj 2013