Föremål som liknar B Friberg
8388 Vas+ skål
Sold: SEK 1700
Sold den 1 juli 2013
2684 VASE (F)
B Friberg lagning, höjd: 44 Gustavsberg Studio
Sold: SEK 1100
Sold den 8 oktober 2007
3348 Vaser
B Friberg, 3 st miniatyrer, höjd: 3-4, 5
Sold: SEK 2800
Sold den 7 maj 2007
2771 Tekanna (dds)
B Friberg Gustavsberg, längd: 20
Sold: SEK 4300
Sold den 19 mars 2007
8133 VASE (F)
B Friberg, Rörstrand, höjd: 26
Sold: SEK 6600
Sold den 10 april 2006
5020 Skål
B Friberg, Gustafsberg studio, höjd: 6, 5
Sold: SEK 1100
Sold den 27 mars 2006
6419 VASE (F)
B Friberg, Gustavsberg, höjd: 10
Sold: SEK 1500
Sold den 6 februari 2006
1224 VASE
Gustafsbergs studio, B Friberg, höjd: 15, 5 (nagg)
Sold: SEK 350
Sold den 12 december 2005
2661 BOWL
B Friberg, Gustavsberg, 1965 (G), höjd: 5, 5
Sold: SEK 900
Sold den 29 augusti 2005