KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13914160

nr 1391 4160

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Severin Nilson (1846-1918), Sverige. Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 40x65, yttermått inklusive ram: 59x84 cm

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 19 april 2021
kl 18:10:25

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson