KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 15891022

nr 1589 1022

Erland Cullberg

(1931-2012), Sverige

Färgkrita, Figurer. Signerad. Bildmått: 95x65 cm, yttermått inklusive ram: 114x84 cm

Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

8.400 kr

måndag 8 januari 2024
kl 20:29:40

Erland Cullberg

Läs mer om Erland Cullberg