GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14581029

nr 1458 1029

Stig Lindberg

(1916-1982), Sverige

Vas, Gustavsbergs Studio. Stengods. Signerad med Studiohanden. Stengods, glasyr i blåa och bruna nyanser, ristad dekor. Höjd: 32 cm

Konditionsrapport: fotnagg, krackelyrer, sprickor

måndag 28 mars 2022
kl 20:38:59

  • Klassiska
  • 28 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Stig Lindberg

Läs mer om Stig Lindberg
Stengods
Gustavsbergs Studio