KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15001003

nr 1500 1003

Carl Wilhelmson

(1866-1928), Sverige

Oljemålning, Gosse med keps. Signerad. Olja på duk, 23,5x18,5 cm, yttermått inklusive ram: 27x22 cm

Utrop:

60.000 kr

Såld:

50.000 kr

måndag 31 oktober 2022
kl 20:55:17

     10.500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     21.000 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)

  • Klassiska
  • 31 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Carl Wilhelmson

Läs mer om Carl Wilhelmson