KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 13351080

nr 1335 1080

Barbro Bäckström

(1939-1990), Sverige

Väggskulptur, "Gravidmage". Plast. Signerad, numrerad 10/125, daterad 1969, ca 29x21 cm

Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 29 juni 2020
kl 20:51:46

29/6 20:46:19 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Barbro Bäckström

Läs mer om Barbro Bäckström