KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13491439

nr 1349 1439

Siri Rathsman

(1895-1974), Sverige

Pastell, Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Monogramsignerad 1950,45x36 cm

Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 28 september 2020
kl 18:58:56

28/9 18:53:28 1      Vinnande bud

Siri Rathsman

Läs mer om Siri Rathsman