KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 13513025

nr 1351 3025

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Pastell, Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Två kvinnor. Signerad, daterad 1952. Pastell, 47x38 cm

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 28 september 2020
kl 20:41:47

  • Klassiska
  • 28 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell