KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13453043

nr 1345 3043

Patrick von Kalckreuth

(1892-1970), Tyskland

Oljemålning, Patrick von Kalckreuth (1892-1970), Tyskland. Havsmotiv, Signerad. Olja på duk, 69x99cm

Patrick von Kalckreuth, tysk bildkonstnär född 1892, död 1970.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

5.400 kr

måndag 31 augusti 2020
kl 20:27:57

  • Klassiska
  • 31 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Patrick von Kalckreuth

Läs mer om Patrick von Kalckreuth