bakg

  KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4471296



*

nr 447 1296


Madeleine Pyk

(f. 1934), Sverige


Oljemålning, Madeleine Pyk, olja på duk, ca 1970, 109x96 cm


Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utrop:

18.000 kr - 8.000 kr

Såld:

18.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 januari 2007
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/1 19:37:24 1      11.500 kr
21/1 15:25:16 2      15.100 kr
22/1 12:34:29 1      14.000 kr
22/1 12:35:32 1      15.000 kr
22/1 12:37:15 1      16.000 kr



  • Konstnär/Designer

Madeleine Pyk

Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Läs mer om Madeleine Pyk
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: madeleine pyk olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 4320 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 juli kl 18:25




Ladda ner broschyr