KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12087043

nr 1208 7043

Erland Cullberg

(1931-2012), Sverige

Oljemålning, Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Glädjens språg, Signerad EC, Utställd på Galerie Bell, No 285 1985. Olja på duk, 118x90

Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.

Utrop:

14.000 kr

Såld:

12.000 kr

måndag 1 oktober 2018
kl 18:36:14

1/10 18:30:09 1      Vinnande bud

Erland Cullberg

Läs mer om Erland Cullberg