KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431001

nr 1343 1001

Emil Hellbom

(1895-1969), Sverige

Oljemålning, Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Stockholmsmotiv, Vy mot Riddarholmen. Signerad. Olja på pannå, 46x38 cm

Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

500 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 19:53:44

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Emil Hellbom

Läs mer om Emil Hellbom