KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12713053
*
nr 1271 3053
Emil Hellbom
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 44x37 cm
Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 18:27:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 09:57:02
1
100 kr
26/8 14:17:11
2
Vinnande bud
26/8 17:02:17
1
200 kr
26/8 17:02:17
2
250 kr (Budbetjänt)
26/8 17:02:24
1
300 kr
26/8 17:02:24
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
26 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil hellbom olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Emil Hellbom
Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1271 3053
Emil Hellbom
(1895-1969), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 44x37 cm
Emil Hellbom, född 1895, död 1969, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/8 09:57:02 | 1 | 100 kr |
| 26/8 14:17:11 | 2 | Vinnande bud |
| 26/8 17:02:17 | 1 | 200 kr |
| 26/8 17:02:17 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 26/8 17:02:24 | 1 | 300 kr |
| 26/8 17:02:24 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
26 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer och formgivare som Louis Bastin, John Carlsson, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt Fransson, Bert Håge Hä ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil hellbom olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



