KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351033

nr 1335 1033

Ellen Favorin

(1853-1919), Finland

Oljemålning, Ellen Favorin (1853-1919), Finland. Vinterkust. Monogramsignerad EF. Olja på duk, 41x87 cm

Konditionsrapport: smärre färgbortfall

Ellen Favorin, finlandssvensk bildkonstnär född 1853, död 1919.

Utrop:

14.000 kr

Visning

fredag 26/6, lördag 27/6, söndag 28/6 och måndag 29/6

Auktionen
avslutas:

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 13 jul

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Ellen Favorin

Läs mer om Ellen Favorin