KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13417362

nr 1341 7362

Danka Jaworska

(f. 1951), Sverige

Oljemålning, Danka Jaworska (f. 1951), Sverige. Signerad. Olja på duk, 46x38cm

Danka Jaworska, svensk målare född i Polen 1951. Sedan 1976 bosatt i Stockholm.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 17 augusti 2020
kl 19:19:51

Danka Jaworska

Läs mer om Danka Jaworska