KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13194006

nr 1319 4006

Anton Genberg

(1862-1939), Sverige

Oljemålning, Anton Genberg (1862-1939), Sverige. "Borgholm". Signerad, 1922. Olja på duk, 61x78cm

Konditionsrapport: färgbortfall

Anton Genberg, född i Östersund 1862, död i Stockholm 1939, svensk målare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 13 april 2020
kl 18:14:07

Anton Genberg

Läs mer om Anton Genberg