KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351109

nr 1335 1109

Ana Wilhelmson-Lagerman

(1907-1988), Sverige

Oljemålning, "Trädgårdslandet". Monogramsignerad, daterad -49. Olja på duk, 27x33 cm

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 29 juni 2020
kl 20:12:57

15/6 11:55:57 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Ana Wilhelmson-Lagerman

Läs mer om Ana Wilhelmson-Lagerman