KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13185459
*
nr 1318 5459
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 67x107 cm
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 18:42:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:28:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31
*
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
Läs mer om Alfred Wetterström
nr 1318 5459
Alfred Wetterström
(1863-1934), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 67x107 cm
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/4 15:28:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alfred Wetterström
Alfred Wetterström, svensk bildkonstnär född 1863, död 1934.Läs mer om Alfred Wetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alfred wetterström olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 20:53 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 18:31



