KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13483019

nr 1348 3019

Alfred Thörne

(1850-1916), Sverige

Oljemålning, Alfred Thörne (1850-1916), Sverige. Man vid fors, Signerad, 1882. Olja på pannå, 37x25 cm

Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.

Utrop:

3.000 kr

Bevakningspris:

ÄR UPPNÅTT

Aktuellt bud: 2.000 kr (per 18:13:58)
Uppdatera
Visning

fredag 18/9, lördag 19/9, söndag 20/9 och måndag 21/9

Auktionen
avslutas:

måndag 21 september kl 19:19:35

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud
21/9 13:16:41 1      ledande budet*

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Alfred Thörne

Läs mer om Alfred Thörne