KONST / Litografier / Litografisk affisch 13152018

nr 1315 2018

Raoul Dufy

(1877-1953), Frankrike

Litografisk affisch, Raoul Dufy (1877-1953), Frankrike. Museé Galliéra, 1954, bladets mått: 73x50, oramat löst blad. Ej signerad

Konditionsrapport: skadad

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 23 mars 2020
kl 18:52:37

26/2 20:27:43 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 23 mar

Raoul Dufy

Läs mer om Raoul Dufy