KONST / Litografier / Litografi 9212004

nr 921 2004

Pablo Picasso

(1881-1973), Spanien

Litografi, Pablo Picasso (1881-1973), "Les Deux Modèles nus", 18 mars 1954, signerad 20/50. Bladets mått: 65x50 jfr. Bloch 762

Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.

Utrop:

50.000 kr

Såld:

40.000 kr

måndag 27 oktober 2014
kl 20:58:37

25/10 16:36:49 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 27 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Pablo Picasso

Läs mer om Pablo Picasso