bakg

  KONST / Litografier / Litografi 12019125



*

nr 1201 9125


Hans Viksten

(1926-1987), Sverige


Litografi, "Rymddans", 45x63


Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 september 2018
kl 18:37:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
30/8 17:13:25 1      100 kr
30/8 17:33:16 2      150 kr
2/9 12:41:56 3      500 kr
3/9 12:45:04 4      450 kr
3/9 12:45:04 3      500 kr (Budbetjänt)
3/9 12:45:49 4      700 kr
3/9 13:38:36 3      800 kr
3/9 13:46:33 4      1.000 kr
3/9 18:25:13 3      1.300 kr
3/9 18:26:31 5      1.200 kr
3/9 18:26:31 3      1.300 kr (Budbetjänt)
3/9 18:26:47 5      1.400 kr
3/9 18:27:14 4      1.500 kr
3/9 18:27:17 3      Vinnande bud
3/9 18:31:21 5      1.700 kr
3/9 18:31:21 3      1.800 kr (Budbetjänt)
3/9 18:32:21 5      1.900 kr
3/9 18:32:21 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Hans Viksten

Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.

Läs mer om Hans Viksten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik hans viksten litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6201 Färglitografi
    2 st, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerade...//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 december kl 20:15
  • 7129 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 december kl 19:43
  • 7128 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 december kl 19:59
  • 6466 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 december kl 19:52
  • 2189 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 december kl 19:10
  • 6039 Färglitografi
    Endre Nemes (1909-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    6 december kl 20:30




Ladda ner broschyr