KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Linoleumsnitt 13327173

nr 1332 7173

Ragnhild Nordensten

(1888-1951), Sverige

Linoleumsnitt, Ragnhild Nordensten (1888-1951), Sverige. Mytologiskt motiv. Signerad, daterad 1924. Bladets mått: 32x43 cm

Ragnhild Nordensten, svensk bildkonstnär född 1888, död 1951.

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 8 juni 2020
kl 19:55:00

8/6 19:50:00 1      Vinnande bud

Ragnhild Nordensten

Läs mer om Ragnhild Nordensten